Tematy: gospodarka o obiegu zamkniętymzrównoważony łańcuch dostawzmniejszenie śladu węglowegoefektywność energetyczna i surowcowanowe technologie i innowacje na rzecz klimatuzrównoważone finansowanieraportowanie niefinansowebezpieczeństwo żywnościoweochrona bioróżnorodnościedukacja klimatycznaochrona bioróżnorodności
Kryzys klimatyczny wymaga nie tylko tworzenia nowych rozwiązań technologicznych, ale również ochrony tego, co już istnieje - życia na ziemi i jego bogactwa. W przeciwnym wypadku, jak niedawno ogłosili eksperci z zajmującego się różnorodnością biologiczną IPBES, w kolejnych dekadach czekać nas może wyginięcie nawet miliona gatunków organizmów żywych.
Ochrona bioróżnorodności to coś więcej niż tylko sadzenie drzew. To opiekowanie się złożonymi, delikatnymi ekosystemami oraz odbudowa tych, które dziś znajdują się w kiepskiej kondycji. Mokradła, torfowiska, lasy deszczowe czy oceany to naturalne pochłaniacze dwutlenku węgla, dzięki którym nasza szansa na uniknięcie katastrofy klimatycznej znacząco rośnie.