Tematy: gospodarka o obiegu zamkniętymzrównoważony łańcuch dostawzmniejszenie śladu węglowegoefektywność energetyczna i surowcowanowe technologie i innowacje na rzecz klimatuzrównoważone finansowanieraportowanie niefinansowebezpieczeństwo żywnościoweochrona bioróżnorodnościedukacja klimatyczna

raportowanie niefinansowe

W ostatnich dekadach zauważalne jest kwestionowanie ograniczania sensu działania biznesu do generowania jak największych, krótkofalowych zysków. Rośnie świadomość negatywnych efektów zewnętrznych (społecznych i środowiskowych) takiego podejścia, za którą idą rosnące wątpliwości obywateli-konsumentów wobec marek, kierujących się taką logiką.

Elementem poszerzania świadomości wpływu przedsiębiorstw na ich otoczenie społeczne i środowiskowe jest raportowanie niefinansowe. Dzięki niemu możliwe staje się przeprowadzanie bardziej świadomych, efektywnych zmian, pozwalających na ograniczanie negatywnych efektów zewnętrznych działalności i poszerzanie skali pozytywnego wpływu na świat.
Budowanie zrównoważonego łańcucha dostaw z perspektywy raportowania zgodnie ze standardami ESRSESRS G1 Business conduct, czyli przedsiębiorstwo jako partner biznesowyŁańcuch dostaw – wyzwania i szanse. Czy ESG jest tu naprawdę ważne i gdzie ukryte jest ryzyko?HR kluczowym graczem w strategii ESGBioróżnorodność i ekosystemy w standardach ESRSIdentyfikowanie działań ESG w zakresie zasobów wodnych i morskich w ramach ESRS E3ESRS E1 - Adaptacja do zmian klimatu – wybór czy konieczność?ESRS 1 – zacznijmy od początku, czyli od ogólnych zasad posługiwania się standardami i ich strukturySlalom z klimatem: Dyrektywa 3xD, czyli wielki kłopot w łańcuchu wartości. Jak sobie z tym radzić?Slalom z klimatem: Regulacje. Jak dotrzeć z przesłaniem do tysięcy firm w Polsce? I kto ma to robić?Prawa człowieka, ochrona środowiska i zrównoważone finanse – Minimalne Gwarancje (Część I)Dekarbonizacja i plany redukcyjne w praktyce. Obliczony ślad węglowy – i co dalej?

Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).

Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.

UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: kontakt@climateleadership.pl