Tematy: gospodarka o obiegu zamkniętymzrównoważony łańcuch dostawzmniejszenie śladu węglowegoefektywność energetyczna i surowcowanowe technologie i innowacje na rzecz klimatuzrównoważone finansowanieraportowanie niefinansowebezpieczeństwo żywnościoweochrona bioróżnorodnościedukacja klimatyczna

efektywność energetyczna i surowcowa

Czas paliw kopalnych musi dobiec w najbliższych dekadach końca. Nie możemy też w nieskończoność zwiększać wydobycia surowców pierwotnych. To ogromne wyzwania, wymagające inwestowania m. in. w poprawę efektywności energetycznej, odnawialne źródła energii, czy wdrażania zasad gospodarki o obiegu zamkniętym - od ekoprojektowania po recykling.

Od tego wyzwania nie uciekną również firmy. Globalni liderzy już dziś tworzą własne moce wytwórcze, instalując panele fotowoltaiczne czy stawiając farmy wiatrowe. Efektywniej gospodarują surowcami i energią, a także wspierają swoich dostawców w procesie zielonego zwrotu energetycznego.
Rola banku w kształtowaniu zielonego rynkuPrawo do naprawy – klucz do zrównoważonego rozwoju i okazja do innowacjiPowrót do natury, czyli czego uczą nas o zamykaniu obiegu marki outdoorowe?Cyrkularna transformacja rynku tekstyliówKooperacja różnych grup podmiotów i partnerstwa jako kluczowy element zrównoważonych strategii w gospodarce obiegu zamkniętegoRola hoteli w budowaniu świadomości ekologicznej gościZasady należytej staranności w łańcuchu dostaw na przykładzie Dyrektywy EUDR i branży spożywczejJeden rynek, a różne rynki – kontraktacja energii elektrycznej na rynku hurtowym energii elektrycznej w PolsceWpływ kryzysu klimatycznego na zarządzanie łańcuchem dostawUjemne ceny energii elektrycznej - przyczyna czy skutek na obecnym rynku energii?Slow fashion na kilka sposobówRaportowanie niefinansowe w zakresie ESRS E5 – wykorzystanie zasobów i gospodarka o obiegu zamkniętymSlalom z klimatem: Jakie produkty i usługi są nam (i planecie) potrzebne? Czy biznes jest w stanie je dostarczać?Architektura Nowej Rzeczywistości. Adaptacja miast do zmian klimatu.Jeśli nie plastik, to co? Wyzwania w ekoprojektowaniuDekarbonizacja i plany redukcyjne w praktyce. Obliczony ślad węglowy – i co dalej?Gospodarka o obiegu zamkniętym jako narzędzie na drodze ku neutralności klimatycznejŚlad wodny w organizacjiRaport IPBES Global Assessment Report on Biodiversity and Ecosystem Services – najistotniejsze tezy i wnioski z rozdziału 6: Options for decision makersSurowce dla klimatu w raporcie "Resource Efficiency and Climate Change: Material Efficiency Strategies for a Low-Carbon Future"Chocholi taniec czyli Polityka energetyczna Polski do roku 2040Energetyczna przyszłość Europy

Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).

Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.

UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: kontakt@climateleadership.pl