BOŚ Bank od 30 lat uczy Polaków jak dzięki ekologii wydawać mniej i zarabiać więcej. Dla klientów indywidualnych tworzy innowacyjne produkty bankowe, do których dodaje "zielone korzyści" - z zyskiem dla ich osobistych finansów. Klientom detalicznym, małym i średnim przedsiębiorstwom oraz klientom korporacyjnym bank oferuje nowoczesne, efektywne rozwiązania finansowe, dzięki którym mogą skutecznie mierzyć się z wyzwaniami klimatycznymi. W okresie trzech dziesięcioleci Bank Ochrony Środowiska udzielił ponad 86 tys. kredytów na finansowanie przedsięwzięć ekologicznych o łącznej kwocie blisko 25 mld zł. Dodatkowo, Bank powołał do życia Fundacje BOŚ, która od ponad 11 lat jest zaangażowana w realizację ważnych dla Banku projektów proekologicznych, których celem jest edukacja w zakresie ochrony środowiska i zachowań prozdrowotnych - promując zdrowy styl życia, prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczną.
2022
Wojciech HannPrezes zarządu, Bank Ochrony Środowiska S.A.
Od ponad 30 lat wspieramy projekty przyjazne środowisku. Jest to idea stojąca za powstaniem BOŚ, zawarta w jego nazwie i wyznaczająca główną̨ misję banku. Inspirujemy, edukujemy i finansujemy polskie samorządy i przedsiębiorstwa w transformacji w kierunku ekologicznej, zrównoważonej gospodarki. Zgodnie z zasadą, że zielone zmiany zaczynamy od siebie, równolegle dążymy do ograniczania naszego wpływu na środowisko naturalne. Zobowiązaliśmy się do zmniejszenia śladu węglowego o 20% do końca 2023 r. (względem 2020 r.) A przypomnę, że już w 2020 r. emisja CO2 związana z działalnością operacyjną BOŚ została znacząco zmniejszona w porównaniu z rokiem wcześniejszym. W znacznym stopniu osiągnęliśmy to dzięki przejściu banku na energię elektryczną pochodzącą z odnawialnych źródeł.
2021
Anna ŻyłaDyrektor Biura Polityki Ekologicznej i Taksonomii, Bank Ochrony Środowiska S.A.
Nie ma na rynku drugiego banku, który we współpracy ze swoimi klientami w tak kompleksowy sposób podchodzi do ochrony środowiska. Zgodnie z założeniami naszej strategii, docelowo będziemy oferowaćjeszcze szersze wsparcie w realizacji inwestycji proekologicznych - odokreślenia celów na redukcję emisji, przez określenie wstępnych opcji, przeprowadzenie studium wykonalności, po sfinansowanie przedsięwzięcia. Na tym jednak nasza rola ma się nie kończyć, chcemywspomagać klientów banku na każdym etapie realizacji inwestycji, a na koniecprzeprowadzać analizę jej skuteczności środowiskowej. W najbliższych latach będziemy kontynuować działania w tym zakresie, naszym celem jest wzrost udziału zielonych aktywów w portfolio banku z obecnych 36% do 50% -staniemy się jeszcze bardziej zielonym bankiem. Ukoronowaniem naszych starań będzie uzyskanie ratingu ESG, który będziepotwierdzeniem naszego pozytywnego wpływu na środowisko naturalne oraz działań na rzecz odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego. Nie powiedzieliśmy również ostatniego słowa w ograniczaniu własnego śladu węglowego-dążymy do neutralności klimatycznej.
2020
Emil ŚlązakP.o. Prezesa Zarządu, Bank Ochrony Środowiska S.A.
Skutki zmian klimatu zobowiązują wszystkich do podjęcia realnych działań, które mogą je ograniczyć. Z każdym dniem rośnie w tym zakresie rola instytucji finansowych takich jak nasz Bank. Dotychczasowe efekty działalności Banku Ochrony Środowiska oraz innych ekobanków za granicą pokazują, że „zielone banki” dzięki unikalnym kompetencjom - wiedzy w dziedzinie ochrony środowiska i znajomości potrzeb w tym zakresie - wspierają i stymulują ekoinwestycje.