Mam prawie dziesięcioletnie doświadczenie w doradztwie, rzecznictwie i angażowaniu interesariuszy w transformację energetyczną i gospodarczą w europejskich regionach węglowych i przemysłowych. Ściśle współpracowałam z agencjami UE, władzami krajowymi i lokalnymi, związkami zawodowymi, organizacjami pozarządowymi i biznesem.
Jako dyrektorka programu Sprawiedliwej Transformacji w Polskiej Zielonej Sieci jestem odpowiedzialna za tworzenie regionalnych i ogólnokrajowych polityk przygotowujących regiony i miasta do osiągnięcia neutralności klimatycznej, ze szczególnym uwzględnieniem rynku pracy, społecznego i gospodarczego rozwoju Europy.
Jestem zaangażowana w prace Platformy Sprawiedliwej Transformacji Komisji Europejskiej od jej powstania. W wyniku tej współpracy Wielkopolska Wschodnia otrzymała 415 mln euro, a Śląsk 2,4 mld euro z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji (FST). Biorę również udział w pracach komitetów monitorujących, doradzając regionom jak efektywnie wydatkować środki z FST.
Od 10 lat jestem również blisko związany osobiście i zawodowo ze Sri Lanką. Ponieważ współpraca Południe-Północ ma kluczowe znaczenie w walce ze zmianą klimatu, chcę zaoferować swoją wiedzę i doświadczenie projektom sprawiedliwej i zielonej transformacji na Globalnym Południu. W tym celu wraz z przedsiębiorcą społecznym Ajai'em Vir Singh’em powołałam fundację Just Transformation.
Z wykształcenia jestem psycholożką społeczną; ukończyłam także stosunki międzynarodowe.
Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).
Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.