Maciej Albrycht, mgr inż. energetyki na Akademii Górniczo-Hutniczej, specjalizujący się w technologiach wodorowych. Posiada ponad 8-letnie doświadczenie zawodowe w branży, gdzie pełnił znaczące funkcje kierownicze i przyczyniał się do rozwoju biznesu i badań rynku. Posiada czteroletnie doświadczenie w branży instalacyjnej, gdzie szacował, projektował i nadzorował liczne projekty budowy systemów HVAC.
W swojej karierze odpowiadał za budowanie biznesu wodorowego, analizę techniczną i ekonomiczną produkcji wodoru z OZE oraz rozwój biznesu jako Hydrogen Manager. Pełnił funkcję kierownika technicznego ds. wodoru w ABB.
Jego praca naukowa i zawodowa zapewniła mu solidne zrozumienie łańcucha wartości wodoru, wgląd w dynamikę rynku i umiejętność zarządzania projektami zielonego wodoru.
Maciej Albrycht jest członkiem Komitetu Technicznego ds. Procesów i Technologii Wodorowych przy PKN. Jego zaangażowanie w rozwój technologii wodorowych i innowacji zostało docenione przez Światową Radę Energetyczną, która nominowała go na "Future Energy Leader" (FEL-100) na Światowy Kongres Energetyczny.
Absolwent studiów podyplomowych MBA w zakresie zarządzania technologiami wodorowymi.
Udziela konsultacji w kwestiach związanych z wodorem (h2, zielony H2, e-metanol, zielony amoniak, dekarbonizacja przemysłu) jako uznany ekspert oraz ewaluuje/ocenia projekty jako ekspert w Komisji Europejskiej i kilku innych podmiotach w takich krajach jak Słowacja, Czechy czy Polska (NCBiR).
Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).
Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.