Ekspertka z ponad 20 letnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołami i złożonymi projektami m.in. dotyczącymi budowania odporności miejskiej, we współpracy z samorządami, biznesem i administracją publiczną.
Główne obszary zainteresowania to: inteligentne i odporne miasta, adaptacja miasta do zmian klimatu, ryzyko klimatyczne, zrównoważona gospodarka wodno-ściekowa.
Ma na swoim koncie zarządzanie takimi projektami jak: "Zintegrowana gospodarka wodno-ściekowa w dorzeczu Parsęty" o wartości miliarda zł, który został zrealizowany na obszarze kilkudziesięciu gmin, 44MPA - "Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. m", czy Klimada 2.0 - "Baza wiedzy o zmianach klimatu".
Jest certyfikowaną facylitatorką oraz moderatorką Mozaiki Klimatycznej. Prowadziła wykłady i szkolenia m.in. z zakresu zarządzania projektami, tworzenia JRP, odbioru robót budowlanych, adaptacji miast do zmian klimatu, czy smart city.
Ma doświadczenia także we współpracy z NGO. Przez wiele lat związana była ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce w Polsce jako prezes i dyrektor krajowy, gdzie koordynowała m.in uruchomienie programów pomocowych w Kamerunie i Zimbabwe.
Z wykształcenia jest mgr inż. inżynierii środowiska. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu: marketingowego zarządzania firmą, zarządzania miastami oraz międzynarodowe procedury organizacji inwestycji wg FIDIC.
Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).
Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.