Absolwentka studiów magisterskich na uniwersytecie w Aalborgu na kierunku „Urban, Energy and Environmental Planning” ze specjalizacją z planowania systemów energetycznych. Ostatnie osiem lat spędziła w Danii, gdzie zdobywała wiedzę i doświadczenie w sektorze publicznych oraz prywatnym.
Jako doradczyni w Duńskiej Agencji Energetycznej wspierała kraje partnerskie- Indonezję i Etiopię w zbieraniu danych emisyjności z sektora energii, mając na celu aktualizacje narodowych ustaleń na szczeblu krajowym (NDC). Po zapoznaniu się z duńskim sektorem publicznym, przeszła do prac nad planowaniem oraz rozwijaniem wielkoskalowych farm fotowoltaicznych z perspektywy prywatnego inwestora.
Obecnie zajmuję się zmianami klimatu w Ogólnopolskim Towarzystwie Ochrony Ptaków, gdzie w sposób holistyczny łączy powiązania pomiędzy dwoma kryzysami - kryzysem klimatycznym oraz zaniku bioróżnorodności. Zajmuje się mapowaniem wrażliwości ptaków na energetykę wiatrowa, analizami wytycznych środowiskowych (szczególnie ornitologicznych) dla inwestycji OZE oraz szerzeniem wiedzy o powiązaniach na froncie ptaki-klimat-bioróżnorodność. Oprócz prac analitycznych interesuję się szerzeniem wiedzy na temat zmian klimatu oraz działaniami edukacyjnymi. Czasami można ją spotkać prowadzącą zajęcia o klimacie i środowisku w lokalnym centrum wspólnotowym na Grochowie.
Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).
Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.