utworzono: 2020-11-27

Zielone Orły Rzeczpospolitej i głos Centrum UNEP/GRID-Warszawa w "Walce o Klimat"

foto

Dziś po raz pierwszy zostały przyznane Zielone Orły dziennika “Rzeczpospolita” wręczone firmom, samorządom, organizacjom pozarządowym i wyjątkowym osobom, które miały swój pozytywny wkład w starania o ograniczenie zmian klimatycznych.

Podczas gali “Walka o klimat” kapituła przyznała nagrody w kategoriach: FIRMA, ORGANIZACJE EKOLOGICZNE, SAMORZĄDY I TECHNOLOGIE. Z okazji 100-lecia dziennika przyznane zostały także nagrody specjalne, czyli TYTANI EKOLOGII.

Nagrodę w kategorii TYTAN EKOLOGII - Pionier Ekologii w Polsce otrzymał dr Andrzej Kassenberg, współzałożyciel Instytutu na rzecz Ekorozwoju i Fundacji Efektywności Energetycznej Polski, a także ekspert Climate Leadership, programu budującego społeczność liderów realnej zmiany w biznesie na rzecz przeciwdziałania nieodwracalnym zmianom zachodzącym na planecie.

O potrzebie wspierania liderów wśród samorządów oraz firm, które kreują dominujące wzorce produkcji i konsumpcji piszą w ramach specjalnego dodatku “Walka o klimat” dyrektor Centrum UNEP-GRID-Warszawa Maria Andrzejewska oraz specjalista ds. zrównoważonego rozwoju Bartłomiej Kozek. W artykule zatytułowanym “Potrzebujemy klimatycznych liderów” podkreślają, że kontynuacja praktyk biznesu takiego jak zwykle uniemożliwi realizację globalnych Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dziennik “Rzeczpospolita” jest wielokrotnym partnerem akcji wspierających ratowanie środowiska. Z okazji Światowego Dnia Środowiska w ramach symbolicznego zwrócenia uwagi na problem wymierania gatunków na Ziemi, 3 i 4 czerwca z loga „Rzeczpospolitej” został usunięty orzeł.

Opublikowane pierwotnie 2020-11-27 w serwisie Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia
Biznes EkologiaEkonatura

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com