utworzono: 2021-02-16

Teraz Środowisko obejmie patronatem medialnym trwającą 2. edycję programu Climate Leadership powered by UN Environment

foto

Program Climate Leadership ma na celu stworzenie społeczności liderów realnej zmiany w biznesie na rzecz neutralności klimatycznej i zrównoważonego rozwoju. Łącząc przedstawicieli firm z ekspertami różnych dziedzin, Program pomaga odpowiadać na oczekiwania społeczne i wnosi znaczący wkład w neutralizację szkodliwego wpływu biznesu na środowisko. W ramach działań zapoczątkowanych podczas pierwszej edycji Climate Leadership, aż 10 firm z różnych branż podjęło zobowiązania środowiskowe oraz uzyskało eksperckie wsparcie z zakresu wdrażania ekologicznych i zrównoważonych rozwiązań w swoich przedsiębiorstwach.

Teraz Środowisko to istniejący od 2014 roku internetowy dziennik dla specjalistów i pracowników sektora ochrony środowiska oraz wszystkich osób zainteresowanych obserwowaniem jego dynamiki. Redakcja na bieżąco informuje czytelników o aktualnościach rynkowych, prawnych, administracyjnych i technologicznych.

“Objęcie patronatem medialnym programu Climate Leadership to kolejny ważny krok w naszej wzajemnej współpracy. Dziękujemy redakcji Teraz Środowisko za wsparcie tego ważnego projektu, który ma na celu zmienić naszą przyszłość na lepsze oraz za okazane zaufanie.” - powiedziała dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Maria Andrzejewska.

Teraz Środowisko od 2019 roku jest aktywnym partnerem inicjatywy “Razem dla Środowiska” - partnerstwa na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju stworzonego przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Od momentu ogłoszenia programu Climate Leadership redakcja Teraz Środowisko z zainteresowaniem śledziła jego losy, a teraz dołącza do Programu jako patron medialny.

Obecna edycja programu Climate Leadership miała swoją inaugurację 26 października 2020 roku i aktualnie prowadzi nabór firm do Programu. Objęcie patronatem medialnym programu Climate Leadership przez Teraz Środowisko nastąpiło w dniu 15.02.2021 r.

Zapraszamy do lektury artykułu pt. „Climate Leadership pozwoli zweryfikować zobowiązania klimatyczne biznesu” w serwisie.

Opublikowane pierwotnie 2021-02-16

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com