utworzono: 2022-05-16

Signify uczestnikiem 3 edycji programu Climate Leadership.

foto

Do grona uczestników 3 edycji programu Climate Leadership organizowanego przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa dołącza firma Signify.

O programie

Program Climate Leadership utworzony w 2019r. z inicjatywy Marii Andrzejewskiej – Dyrektor Generalnej Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz prof. Bolesława Roka z Akademii Leona Koźmińskiego wspiera biznes w dążeniu do neutralności klimatycznej poprzez budowanie społeczności liderów na rzecz klimatu wspieranej przez ponad 100 ekspertów z różnych dziedzin.

Celem programu Climate Leadership jest budowa społeczności liderów biznesu, którzy rozumiejąc konieczność zmiany dla klimatu dostrzegają w niej szansę na rozwój. Współpracując z zewnętrznymi ekspertami Programu, firmy opracowują, a następnie wdrażają rozwiązania w wymierny sposób zmniejszające ich wpływ na globalny klimat.

O firmie Signify

„Signify (Euronext: LIGHT), jest światowym liderem branży oświetleniowej dla profesjonalistów i konsumentów, także w dziedzinie oświetleniowego Internetu Rzeczy. Nasze produkty marki Philips, zintegrowane systemy oświetleniowe Interact, a także usługi bazujące na zebranych danych, dostarczają wartości biznesowej i odmieniają życie w domach, budynkach i miejscach publicznych. W 2021 r. odnotowaliśmy sprzedaż na poziomie 6,9 miliarda euro. Zatrudniamy około 37 000 pracowników w 70 krajach. Uwalniamy niezwykły potencjał światła dla jaśniejszego życia i lepszego świata. W 2020 roku osiągnęliśmy neutralność węglową i przez cztery lata z rzędu znajdowaliśmy się w Dow Jones Sustainability Index, a w 2017, 2018 i 2019 roku zostaliśmy określeni mianem Industry Leader. Firma jest obecna w Polsce od 1921 roku, gdzie posiada 3 zakłady produkcyjne, centra badan i rozwoju oraz zatrudnia ponad 5 tys. osób.”

Opublikowane pierwotnie 2022-05-16

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com