utworzono: 2019-11-25

Rozmowa o inicjatywie Climate Leadership w radiu TOK FM

Dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Maria Andrzejewska, gościła w audycji gospodarczej Aleksandry Dziadykiewicz na antenie pierwszego radia informacyjnego w Polsce.

Tematem rozmowy była odpowiedzialność firm za stan globalnego klimatu w kontekście nowej inicjatywy Centrum - projektu "Climate Leadership. Powered by UN Environment".

Dyrektor Andrzejewska na antenie rozgłośni mówiła m.in. o rosnącej świadomości społecznej w zakresie kryzysu klimatycznego, symbolizowanej przez postać Grety Thunberg oraz Młodzieżowe Strajki Klimatyczne.

Wspomniany wzrost świadomości oznaczać będzie rosnącą presję społeczną na to, by biznes kierował się zasadami zrównoważonego rozwoju w realizowanej przez siebie działalności gospodarczej.

Andrzejewska podniosła również temat wpływu, jaki miało przuyjęcie przez ONZ w roku 2015 Celów Zrównoważonego Rozwoju, w tym Celu 17., poświęconego współpracy na rzecz ich osiągnięcia.

Wśród Celów znalazły się również działania na rzecz klimatu, które projekt Climate Leadership ma promować wśród firm, motywując je do zmian w ich modelach biznesowych.

Opublikowane pierwotnie 2019-11-25 w serwisie TOK FM

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać