utworzono: 2022-10-17

Raport podsumowujący 3. edycję Climate Leadership

foto

Publikacja „Biznes na rzecz zmiany 2022” to już trzecia edycja raportu, ukazującego się co roku jako podsumowanie prac w ramach naszego programu Cimate Leadership. Jego celem jest zmniejszanie negatywnego wpływu biznesu na środowisko i klimat. Wśród artykułów, z których składa się publikacja, znaleźć można teksty ekspertów z różnych środowisk, omawiające istotne trendy środowiskowe i klimatyczne, jak również zobowiązania klimatyczne i case study firm biorących udział w programie Climate Leadership.

W tegorocznej edycji opisane zostały zobowiązania oraz działalność firm z różnych sektorów takich jak: finanse, ubezpieczenia, automotive, HoReCa, OZE, farmacja, chemia i inne. Wśród uczestników 3 edycji programu znaleźli się: BOŚ Bank, BASF, Bank BANP Paribas, Carrefour, Credit Agricole, Hutchinson, Mc Donald’s, Orsted, PZU, Samsung Electronics, Santander Bank, Signify, Stena Recycling, ERGO Hestia, jak i Zakładów Farmaceutycznych Polpharma. W dużej mierze działania podejmowane w edycji 2022 opierały się o kierunki związane z mierzeniem i redukcją śladu węglowego w zakresie 3, ale także rozwoju wiedzy wśród dostawców i pracowników, jak i transformacji rolnictwa w kierunku praktyk regeneratywnych.

Publikacja zawiera również 16 tekstów eksperckich przygotowanych przez pracowników UNEP/GRID-Warszawa oraz niezależnych ekspertów programu Climate Leadership, które dotykają takich zagadnień jak m.in.: znaczenie mokradeł i ochrona bioróżnorodności, bezpieczeństwo żywnościowe i zrównoważone rolnictwo, zanieczyszczenie plastikiem i wyzwania w ekoprojektowaniu, sprawiedliwa transformacja, elektromobilność, upcycling w modzie, dieta roślinna, czy greenwashing.

Kolejne wydanie raportu już za rok.

Opublikowane pierwotnie 2022-10-17

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia
Biznes EkologiaEkonatura

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com