utworzono: 2021-01-20

Polpharma kolejnym uczestnikiem programu Climate Leadership

foto

Polpharma, największy polski producent leków, dołączyła do 2. edycji ​​programu „Climate Leadership powered by UN Environment” i będzie pracować na rzecz neutralności klimatycznej w głównym nurcie swojej działalności. We współpracy z ekspertami, firma wypracuje plan konkretnych zmian, które w mierzalny sposób będą spełniać założenia Programu – wdrożenia rzeczywistych transformacji ukierunkowanych na przeciwdziałanie pogłębiającemu się kryzysowi klimatycznemu.

Celem programu Climate Leadership jest budowa społeczności liderów biznesu, którzy rozumiejąc konieczność zmiany dla klimatu dostrzegają w niej szansę na rozwój. Współpracując z zewnętrznymi ekspertami Programu, firmy opracowują, a następnie wdrażają rozwiązania w wymierny sposób zmniejszające ich wpływ na globalny klimat. Jak powiedział Sekretarz Generalny ONZ, Antonio Guterres podczas przemówienia wygłoszonego w listopadzie 2020 w Nowym Jorku – „Natura potrzebuje ratunku. Pokonując pandemię, możemy również zapobiec katastrofie klimatycznej i odnowić naszą planetę. Jest to ogromny test polityczny. Ale ostatecznie jest to przede wszystkim test moralny.”

W pierwszej edycji do Programu przystąpiło dziesięć firm, które w toku prac wypracowały wdrażane obecnie pro-klimatyczne rozwiązania. Podsumowanie pierwszej edycji przedstawione zostało w publikacji „Biznes na rzecz zmiany”.

„Jako największa polska firma farmaceutyczna chcemy wspierać i inspirować ludzi, by mogli żyć zdrowo w zdrowym świecie. W ramach naszych celów środowiskowych podejmujemy działania zmierzające do efektywnego zarządzania energią, wykorzystania czystych i odnawialnych źródeł energii, zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i osiągniecia neutralności klimatycznej. Wierzymy, że dołączając do programu Climate Leadership i dokonując kolejnych, mierzalnych zmian na rzecz klimatu, przyśpieszymy naszą transformację w tej dziedzinie, dając również przykład naszym partnerom w całym łańcuchu wartości” – mówi Markus Sieger, Prezes Grupy Polpharma.

Pomysłodawcami programu Climate Leadership są Dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa Maria Andrzejewska i Profesor Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum UNEP/GRID-Warszawa, od blisko 30 lat realizujące w Polsce misję Programu ONZ ds. Środowiska.

Centrum UNEP/GRID-Warszawa jest także inicjatorem Partnerstwa SDGs „Razem dla Środowiska”. Przez 4 lata działań w Partnerstwie firmy i organizacje pracują na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, ze szczególną troskę traktujące ich środowiskowy wymiar. Polpharma jest aktywnym uczestnikiem tych działań, współpracując w zakresie m.in. zadań Celu 6 “Czysta woda i warunki sanitarne”, Celu 11 “Zrównoważone miasta i społeczności”, Celu 13 “Działania w dziedzinie klimatu” oraz Celu 15 „Życie na lądzie”.

O firmie Polpharma

Polpharma jest największym polskim producentem leków i jedną z wiodących firm farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zakłady firmy opuszcza rocznie ok. 400 mln opakowań produktów, które wspierają profilaktykę i leczenie najczęściej występujących chorób. Polpharma rozwija współpracę z polskimi naukowcami, przyczyniając się do komercjalizacji osiągnięć naukowych. Realizuje strategię odpowiedzialności społecznej opartą na trzech filarach: służba pacjentom i społeczeństwu, etyczne prowadzenie biznesu oraz innowacje i rozwój wiedzy.

Opublikowane pierwotnie 2021-01-20

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia
Biznes EkologiaEkonatura

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com