utworzono: 2022-03-21

Po raz trzeci ERGO Hestia w programie Climate Leadership

foto

ERGO Hestia po raz trzeci dołącza do programu Climate Leadership organizowanego przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Climate Leadership to program budujący społeczność liderów biznesu, którzy rozumiejąc konieczność zmiany dla klimatu, dostrzegają w niej szansę na rozwój. Współpracując z zewnętrznymi ekspertami Programu, firmy opracowują, a następnie wdrażają rozwiązania w wymierny sposób zmniejszające ich wpływ na globalny klimat. Eksperci zwracają uwagę na obowiązujące trendy i wskazują, że bycie częścią zmiany jest rozsądnym wyjściem nie tylko z ekologicznego, lecz także i z ekonomicznego punktu widzenia.

ERGO Hestia

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu.

Od początku działalności Grupa ERGO Hestia wyznacza trendy w polskiej branży ubezpieczeń. Jako pierwsza firma ubezpieczeniowa w Polsce, w 1999 r. powołała spółkę inżynierską specjalizującą się w zarządzaniu ryzykiem (Hestia Loss Control sp. z o.o.), a w 2015 i 2017 r. jako pierwsza powołała Rzecznika Klienta oraz Rzecznika Agenta. W 1996 r. jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce ERGO Hestia uruchomiła swoją stronę internetową. Dziś jesteśmy jednym z liderów w obszarze innowacyjności, która jest integralną częścią naszej strategii biznesowej.

Zarządzanie kwestiami zrównoważonego rozwoju zostało ujęte jako integralna część Strategii Grupy ERGO Hestia i jest ciągle wcielana w wielu obszarach naszej działalności. Na stałe zobowiązała się do działania zgodnie z Agendą na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030, Powszechną Deklaracją Praw Człowieka, Kartą Różnorodności, Wytycznymi ONZ ds. biznesu i praw człowieka oraz 10 zasadami United Nations Global Compact.

Od wielu lat ERGO Hestia bierze na siebie odpowiedzialność za środowisko. Aktywnie wspiera ochronę środowiska poprzez działania w celu minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko. Wśród tych działań znajdują się między innymi:

* stworzenie Parku Hestii,

* organizacja konkursu EKO HESTIA SPA, w ramach którego najbardziej ekologiczne uzdrowisko w Polsce otrzymuje 100 tys. złotych,

* inicjacja programu Rower na zawsze, w ramach którego zamiast auta zastępczego można otrzymać rower na własność,

* uruchomienie Klauzuli Zielonej Odbudowy, dzięki której przedsiębiorcy w przypadku szkody całkowitej, np. pożaru, mogą liczyć na dodatkowe pieniądze z polisy, które pokryją koszty rozwiązań przyjaznych środowisku.

W 2020 roku ERGO Hestia otrzymała Certyfikat EMAS potwierdzający, że spełnia najwyższe standardy w zakresie ochrony środowiska i prowadzi działalność zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Sopocki ubezpieczyciel jest pierwszym przedstawicielem sektora finansowego w Polsce oraz czwartym ubezpieczycielem majątkowym w Europie wpisanym do rejestru organizacji objętych systemem EMAS.

W 2021 roku ERGO Hestia dołączyła do grona Sygnatariuszy Deklaracji Odpowiedzialnej Sprzedaży. Deklaracja to ponad 100 wskaźników, dotykających 9 kluczowych obszarów zarządzania odpowiedzialną sprzedażą instytucji finansowych. W Deklaracji szczególne znaczenie mają prostota i przejrzystość produktów finansowych, dopasowanie do rzeczywistych potrzeb klienta, dialog z konsumentami i ich edukacja oraz godziwość cen.

Opublikowane pierwotnie 2022-03-21

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com