utworzono: 2022-06-23

Po raz drugi Samsung dołącza do programu Climate Leadership

foto

Po raz drugi Samsung dołącza do programu Climate Leadership organizowanego przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa, którego celem jest wspieranie biznesu w ograniczeniu negatywnego wpływu na klimat I środowisko.

Samsung to jedna z największych spółek technologicznych na świecie, która inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Jako lider nowych technologii definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, tabletów, urządzeń ubieralnych, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED.

Firma jest świadoma realności kryzysu klimatycznego, dlatego prowadzi działania ograniczające emisję gazów cieplarnianych, projektuje energooszczędne produkty, zmniejsza ilość plastiku jako komponentu urządzeń, stawia na przyjazne środowisku opakowania oraz recycling urządzeń, a od 2020 roku 100% produkcji w Europie, Chinach, Korei i Stanach Zjednoczonych opiera na energii odnawialnej. Samsung systematycznie rozszerza wykorzystanie energii odnawialnej w obszarach, w których jest ona możliwa do pozyskania.

Misją firmy Samsung: „Together for Tomorrow! Enabling People!” jest edukacja wspierająca pozytywne zmiany w społeczeństwie, umożliwiająca rozwój potencjału przyszłych pokoleń dla dobra planety. Program Solve for Tomorrow wspiera edukację klimatyczną w polskich szkołach zachęcając młodzież i nauczycieli do tworzenia pomysłów z użyciem nowych technologii na rzecz klimatu w oparciu o metodę design thinking i model STEAM.”

Opublikowane pierwotnie 2022-06-23

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com