utworzono: 2021-12-09

Od 30 lat dostarczamy Wam informacje o środowisku

foto

Z okazji 30 lat naszej działalności przygotowaliśmy dla Was cykl 30 niespodzianek. Przez kolejnych 30 dni grudnia, codziennie jedna nowa niespodzianka-ciekawostka z naszej historii będzie na Was czekała, ukryta w wydarzeniach na profilach społecznościowych.

Trudno opowiedzieć o 30 latach działań organizacji, która ma pełne ręce roboty, zwłaszcza, jeśli tak jak UNEP/GRID-Warszawa, realizuje w Polsce misję UNEP. Oto garść ciekawostek na nasz temat, które z kazdym kolejnym dniem zamieszczamy tutaj i na naszych mediach społecznościowych. Miejcie więc otwarte oczy, ponieważ do końca grudnia mamy jeszcze sporo opowieści! foto

Historia Centrum UNEP/GRID-Warszawa rozpoczęła się 30 lat temu — 17 września 1991 r. Na mocy oficjalnego porozumienia podpisanego przez ówczesnego Dyrektora Wykonawczego Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (ang. UN Environment Programme, UNEP) — Mostafa Tolba, oraz przez Ministra Środowiska prof. Macieja Nowickiego, Centrum UNEP/GRID-Warszawa zostało umocowane w strukturze instytucjonalnej na polskim gruncie.

Od tego czasu UNEP/GRID-Warszawa realizuje w Polsce misję UNEP: dostarczanie rzetelnej wiedzy na temat stanu i zmian środowiska, stymulowanie dyskusji i współpracy w duchu troski o środowisko, promowanie rozwoju opartego na poszanowaniu naturalnych zasobów Ziemi, inspirowanie do zmiany postaw poprzez edukację.

Opublikowane pierwotnie 2021-12-09 w serwisie Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia
Biznes EkologiaEkonatura

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com