utworzono: 2021-06-04

Obejrzyj debatę "Planeta: wspólny dom = wspólna odpowiedzialność"

foto

Z okazji Światowego Dnia Środowiska, Centrum UNEP/GRID-Warszawa i redakcja dziennika „Rzeczpospolita”, zapraszają na debatę pt. "Planeta: wspólny dom = wspólna odpowiedzialność".

Centrum UNEP/GRID-Warszawa, wpisując się w globalne obchody, inauguruje 5 czerwca kolejną, tematyczną odsłonę kampanii społecznej Zielona Wstążka #DlaPLanety. Jednocześnie inicjuje debatę publiczną skupioną wokół tematyki odtwarzania ekosystemów, angażującą różne środowiska: administracji publicznej, instytucji ochrony przyrody, naukowców, (dodajemy przecinek i usuwamy i) organizacji pozarządowych oraz świata biznesu.

Motywem przewodnim dyskusji była wspólna odpowiedzialność wszystkich interesariuszy za losy planety, która jest wspólnym domem nas wszystkich. Rozwój gospodarczy w ostatnich dekadach spowodował drastyczne skurczenie się zasobów naturalnych naszej planety. Taki pryzmat patrzenia na kwestie relacji między dobrostanem ludzi, a stanem środowiska naturalnego jest szczególnie istotny w dobie pandemii, oraz odbudowy gospodarki i innych dziedzin życia społecznego po jej zakończeniu.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z debaty, w której udział wzięła dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa Maria Andrzejewska, a takze Małgorzata Golińska - sekretarz stanu i główny konserwator przyrody w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Marcin Podgórski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Katarzyna Teter z Santander Bank Polska, Joanna Wis-Bielewicz z firmy Ørsted, prof. Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego, Paweł Jaskanis z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Oskar Kulik z biura ds. Zrównoważonego Rozwoju BNP Parobas Bank Polska, Agnieszka Kazimierska z Fundacji Veolia Polska oraz Anna Borys-Karwacka z McDonad's . Spotkanie poprowadził Michał Niewiadomski z dziennika Rzeczpospolita.

Opublikowane pierwotnie 2021-06-04 w serwisie Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia
Biznes EkologiaEkonatura

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com