utworzono: 2019-11-15

O programie Climate Leadership w UN ENVIRONMENT SCIENCE POLICY BUSINESS FORUM

foto

The UN Science-Policy-Business Forum on Environment – forum Narodów Zjednoczonych integrujące naukę, politykę i biznes dla środowiska, przedstawiło relację z wystąpienia Dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa i prezentacji nowego programu Climate Leadership podczas drugiego spotkania Forum, jakie w dniach 6-10 listopada 2019 odbyło się w stolicy Australii, Canberze.

„Najnowszy raport IPCC nie pozostawia wątpliwości – jesteśmy świadkami kryzysu klimatycznego. Należy podjąć poważne i radykalne kroki w celu zaradzenia zagrożeniom, i szczególnie dotyczy to biznesu. Dlatego w tym tygodniu uruchomiliśmy program Climate Leadership, stworzony dla liderów biznesu, świadomych swojej roli w osiąganiu neutralności klimatycznej. Climate Leadership to program budowania społeczności, w którym zobowiązania przedsiębiorstw będą stanowić wspólną odpowiedzialność za współpracę nad rozwiązaniami dla środowiska i dążeniem do lepszej przyszłości” – poinformowała uczestników Forum Dyrektor UNEP/GRID-Warszawa Maria Andrzejewska.

Autorzy relacji przytaczają opinię szefa Forum, pani Shereen Zorba, która odnosząc się do nowej inicjatywy podkreśliła krytyczne znaczenie dla klimatu, jakie będzie miała współpraca podejmowana dzisiaj między środowiskami naukowymi i biznesem.

Uruchomiony właśnie przez UNEP/GRID-Warszawa program będzie oferował takie eksperckie wsparcie firmom w przechodzeniu na drogę neutralności klimatycznej. W programie Climate Leadership zaangażowane będą największe polskie firmy. Po pozytywnej ocenie realizacji zobowiązań przez monitorujących te działania ekspertów, firma bedzie miała prawo do oznaczenia produktu końcowego symbolem certyfikatu (Climate Leader) nadawanego w odniesieniu do wdrożonego produktu / usługi. Certyfikat neutralności klimatycznej pomoże klientom w lepszej identyfikacji produktów/ usług zweryfikowanych w programie.

Jednocześnie z prezentacją w Canberze, odbyła się polska inauguracja programu Climate Leadership. Podczas dorocznego spotkania Partnerstwa SDG „Razem dla Środowiska”, wydarzenia jakie odbyło się 7 listopada w Warszawie, prof. Bolesław Rok, ekspert w dziedzinie odpowiedzialności i etyki w biznesie oraz jeden z autorów programu Climate Leadership, zaprezentował go po raz pierwszy przed polskim zgromadzeniem. W ten sposób rozpoczęła się pierwsza edycja programu. Jej finał zaplanowano na 5 czerwca 2020 (Światowy Dzień Środowiska).

W opublikowanej relacji, obok programu Climate Leadership, znalazło się omówienie najważniejszych pro-środowiskowych działań w duchu Agendy 2030, jakie ostatnio zrealizowaliśmy z firmami w Partnerstwie "Razem dla Środowiska".

Opublikowane pierwotnie 2019-11-15

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia
Biznes EkologiaEkonatura

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com