utworzono: 2019-11-15

O klimacie i zrównoważonym rozwoju w publikacji "RZECZPOSPOLITEJ"

Kolejne wydanie publikacji "Walka o klimat" zostało załączone do wydania dziennika z piątku, 15 listopada 2019.

Na jego łamach na temat Chin, miast oraz neutralności klimatycznej wypowiadali się m.in. eksperci UNEP oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Na łamach raportu znalazło się miejsce na omówienie debaty "Społeczeństwa i firmy na drodze do neutralności klimatycznej", w której udział wzięła dyrektor Centrum, Maria Andrzejewska.

W jej trakcie mówiła o istotnej roli współpracy z biznesem, realizowanej w ramac powołanego przez Centrum Partnerstwa SDGs "Razem dla środowiska".

We współpracy z Centrum dziennik "Rzeczpospolita" przeprowadził również wywiad z głównym naukowcem ONZ ds. środowiska, dr. Jian Liu, opublikowany pod tytułem "Chiny mogą być partnerem UE w ambitnej polityce klimatycznej".

Zaprezentował on zestaw działań na rzecz poprawy stanu środowiska, podejmowanych w Azji - od inwestycji w energetykę odnawialną w Chinach po zakaz jednorazowych torebek foliowych, który ma wejść w życie w Indiach.

Maria Andrzejewska oraz Bartłomiej Kozek - specjalista ds. zrównoważonego rozwoju w Centrum UNEP/GRID-Warszawa - opublikowali w "Walce o klimat" materiał "Miasta - klimatyczni liderzy?"

Piszą w nim m.in. o wnioskach z raportów UNEP z cyklu "Emissions Gap Report", wskazujących miasta jako jedno z obiecujących miesjc redukowania emisji gazów cieplarnianych, a także o roli międzysektorowej współpracy w osiągnięciu przez nie celu neutralności klimatycznej.

Dodatek oraz zawarte w nim teksty dostępne są do darmowej lektury i pobrania na stronie internetowej dziennika.

Opublikowane pierwotnie 2019-11-15

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać