utworzono: 2022-03-29

Nowy sezon podcastu o kryzysie klimatycznym

foto

Po zeszłorocznej premierze naszego nowego formatu, kilkunastu rozmowach z ekspertami, pracownikami organizacji pozarządowych i aktywistami, a także kilkoma późniejszymi nagraniami bonusowymi, przyszedł czas na kontynuację naszego podcastu “Kwadrans z klimatem”.

Wszystko, co warto wiedzieć o kryzysie klimatycznym i sposobach na jego przezwyciężenie w krótkiej i przystępnej formie - taki pomysł na podcast przyświeca nam już od roku. Na antenie usłyszycie osoby, zajmujące się tematem z perspektywy naukowej, biznesowej czy aktywistycznej. Mają różne perspektywy, ale łączy je jedno - chęć budowy przyjaznego dla ludzi i środowiska świata.

Prowadzący Bartłomiej Kozek, kierownik działu zielonej transformacji, drugi sezon podcastu rozpoczął od tematów, które wiążą kryzys klimatyczny z wojną w Ukrainie i aktualną sytuacją geopolityczną na świecie. Podczas spotkania z Aleksandrą Gawlikowska-Fyk z Forum Energii, pytał o możliwości odejścia od paliw kopalnych w najbliższych latach i uniezależnienie się od dostaw z Rosii. Z kolei z rozmowy z Pauliną Sobiesiak-Penszko z Instytutu Spraw Publicznych słuchacze mogą się dowiedzieć, co polityka klimatyczna ma wspólnego z naszym bezpieczeństwem.

W nadchodzących dwóch odcinkach Maciej Wereszczyński oraz Edwin Bendyk odniosą się do wpływu wojny na zieloną transformację. Inflacja, napięcia polityczne, zakłócenia łańcuchów dostaw czy też mimowolne zepchnięcie kwestii środowiskowych na dalszy plan - jakie w tych warunkach mamy perspektywy na spełnienie zielonych celów?

Odcinek #17, czyli rozmowa z Maciejem Wereszczyńskim, już w najbliższy piątek 1 kwietnia będzie dostępny we wszystkich popularnych serwisach podcastowych - Anchor.fm, Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i innych.

Rozmowa z Edwinem Bendykiem będzie miała swoją premierę 8 kwietnia.

Serdecznie zapraszamy do subskrybcji i regularnego słuchania 15-minutowych odcinków “Kwadransu z klimatem”. Do usłyszenia!

Opublikowane pierwotnie 2022-03-29

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynatorzy Programu

Magdalena Jaśkiewicz

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

magdalena.jaskiewicz@gridw.pl

+48 662 629 372

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com