utworzono: 2021-01-21

myhive, biurowa marka IMMOFINANZ, dołącza do programu Climate Leadership

foto

IMMOFINANZ, jeden z największych inwestorów na warszawskim rynku biurowym, poprzez swoją markę myhive przystąpił do 2. edycji programu „Climate Leadership powered by UN Environment”. W ten sposób firma dołączyła do grona przedstawicieli biznesu, którzy rozpoczynają proces zmian dla osiągnięcia neutralności klimatycznej. Wspólnie z ekspertami Climate Leadership w dziedzinach od efektywności energetycznej nieruchomości i wiodących standardów budownictwa, aż po promocję pro-ekologicznych postaw wśród najemców, osoby stojące za rozwojem marki myhive poszukiwać będą odpowiedzi na aktualne wyzwania w obliczu kryzysu klimatycznego. Ich oczekiwanym efektem będzie opracowanie planu rzeczywistych zmian, które następnie zostaną wdrożone na poziomie wszystkich budynków funkcjonujących pod brandem myhive. 

Celem programu Climate Leadership jest budowa społeczności liderów biznesu, którzy mając świadomość konieczności zmian dla ratowania globalnego klimatu, dostrzegają w tych zmianach szansę na rozwój. Współpracując z zewnętrznymi ekspertami Programu, firmy opracowują, a następnie wdrażają rozwiązania wymiernie redukujące ujemne oddziaływanie na klimat. Jak powiedział Sekretarz Generalny ONZ, Antonio Guterres podczas przemówienia „State of the Planet” wygłoszonego w listopadzie 2020 w Nowym Jorku – „Głównym celem Organizacji Narodów Zjednoczonych na 2021 r. jest zbudowanie prawdziwie globalnej koalicji na rzecz neutralności węglowej. Jestem głęboko przekonany, że rok 2021 może być nowym rokiem przestępnym – rokiem milowego kroku w kierunku neutralności węglowej.”.

W pierwszej edycji do Programu przystąpiło dziesięć firm, które w toku konsultacji i spotkań z ekspertami Programu, opracowały wdrażane obecnie pro-klimatyczne rozwiązania. Podsumowanie pierwszej edycji przedstawione zostało w publikacji „Biznes na rzecz zmiany”.

„Przystąpienie do programu Climate Leadership to kolejny przykład na to, jak ważne dla IMMOFINANZ oraz naszej marki myhive są aspekty ekologiczne. Aktualnie z całym zespołem odpowiedzialnym za dalszy rozwój marki już identyfikujemy obszary, w których możemy dokonać korzystnych zmian na rzecz środowiska, tak by następnie poprzez ich wdrażanie promować ekologiczne postawy wśród ponad 20,000 osób pracujących w biurach myhive. Każdy z nas ma realny wpływ codziennie na to, by na naszej planecie żyło się lepiej, a dzięki inicjatywnie Climate Leadership, mamy dodatkową motywację, by zrobić coś dobrego na szerszą skalę” - skomentowała Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ, odpowiedzialna za rozwój marki myhive w Polsce.

Pomysłodawcami programu Climate Leadership są Dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa Maria Andrzejewska i Profesor Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum UNEP/GRID-Warszawa, od blisko 30 lat realizujące w Polsce misję Programu ONZ ds. Środowiska.

O myhive

myhive to marka biurowa wdrożona na rynek w 2016 roku przez IMMOFINANZ. Aktualnie jest ona obecna w sześciu krajach, w Warszawie pod tym brandem funkcjonuje 7 budynków biurowych. Wśród wyróżników marki szczególnie podkreślić należy charakterystyczne lobby oraz community management – nowe pojęcie na rynku nieruchomości biurowych, zainicjowane przez myhive. Przez lata marka ewoluowała i z pojęcia dla budynków biurowych stała się wyznacznikiem dla nowego trendu związanego z elastycznymi rozwiązaniami biurowymi.

IMMOFINANZ

IMMOFINANZ to firma z sektora nieruchomości komercyjnych, której działalność skupia się na obiektach handlowych oraz biurowych na siedmiu głównych europejskich rynkach, tj. w Austrii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii oraz Polsce. Podstawa działalności firmy obejmuje zarządzanie nieruchomościami oraz część deweloperską. Marki handlowe STOP SHOP, VIVO! oraz marka biurowa myhive stanowią kluczowy obszar dla tych aktywności i odzwierciedlają koncentrację na wysokiej jakości usługach. Firma posiada portfel o wartości około 4,9 mld euro obejmujący ponad 210 nieruchomości. Spółka jest notowana na giełdzie w Wiedniu (indeks ATX) oraz w Warszawie.

Opublikowane pierwotnie 2021-01-21

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia
Biznes EkologiaEkonatura

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com