McDonald's Polska Sp. z o. o. to kolejny uczestnik 2. edycji programu „Climate Leadership powered by UN Environment”. Firma będzie w nadchodzących miesiącach wypracowywać kolejne mechanizmy w obszarze zarządzania odpadami i gospodarki o obiegu zamkniętym, przy jednoczesnym wsparciu społeczności lokalnych. Zgodnie z założeniem programu Climate Leadership, każdy uczestnik przygotuje konkretne zobowiązanie, które w mierzalny sposób będzie przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu.
Climate Leadership buduje społeczność liderów biznesu, którzy rozumiejąc konieczność zmiany dla klimatu dostrzegają w niej szansę na rozwój. Współpracując z zewnętrznymi ekspertami Programu, firmy opracowują, a następnie wdrażają rozwiązania w wymierny sposób zmniejszające ich wpływ na globalny klimat.
W 2019 roku do programu przystąpiło dziesięć firm, które wypracowały wdrażane obecnie pro-klimatyczne rozwiązania. Eksperci zwracają uwagę na obowiązujące trendy i wskazują, że bycie częścią zmiany jest rozsądnym wyjściem z ekonomicznego punktu widzenia.
W podsumowującej pierwszą edycję publikacji “Biznes na rzecz zmiany” pomysłodawcy programu - dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa Maria Andrzejewska oraz prof. Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego piszą: „Chcielibyśmy odwrócić bieg zdarzeń. Pokazać, jak można wykorzystać nasz intelekt i kreatywność, a także postęp technologiczny do budowania przyszłości, która będzie efektem realnego — a nie tylko deklarowanego – kierowania się zasadami trwałego, zrównoważonego rozwoju.”
„Liderzy biznesu, obok regulatora oraz organizacji pozarządowych, mają największy wpływ na realne wdrażanie gospodarki o obiegu zamkniętym. Dlatego jako biznes musimy wychodzić ponad oczekiwania legislacyjne i wykraczać poza ramy własnej działalności wpływając na cały łańcuch dostaw.” – dodaje Anna Borys-Karwacka, dyrektor ds. relacji korporacyjnych McDonald’s w Polsce.
Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum UNEP/GRID-Warszawa, od blisko 30 lat realizujące w Polsce misję Programu ONZ ds. Środowiska.
Centrum UNEP/GRID-Warszawa jest także inicjatorem Partnerstwa SDGs „Razem dla Środowiska”, w którym firma McDonald’s Polska współuczestniczy od 2018 roku. Firmy i organizacje w nim zrzeszone pracują na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, ze szczególną troską traktując ich środowiskowy wymiar.
O McDonald’s Polska
Pierwsza restauracja McDonald's w Polsce została otwarta w 1992 roku. Dziś McDonald’s Polska to 464 restauracje w ponad 150 polskich miastach i 27 000 pracowników w całym kraju. Dokładamy starań, by wykorzystać skalę naszej działalności w słusznej sprawie i wprowadzać zmiany, jakich oczekują goście naszych restauracji.