utworzono: 2021-08-24

Kultura łączy się z naturą podczas 30lecia Centrum UNEP/GRID-Warszawa

foto

16 września 2021 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się niezwykłe wydarzenie celebrujące 30 lat działalności Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Pod hasłem KULTURA NATURA PRZYSZŁOŚĆ będziemy wspólnie rozmawiać o tym, co się udało zrealizować, ale także o tym, co przed nami.

„Nasz jubileusz będzie pretekstem do spojrzenia w przyszłość. Po 30 latach pracy na rzecz planety, chcemy dalej motywować i inspirować do wspólnych działań. Zmieniajmy świat na lepsze i dbajmy o naturę - zacznijmy od tego, co możemy zrobić łącząc potencjały.” - Maria Andrzejewska, dyrektor generalna Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

"Trudno jest przecenić znaczenie przyrody dla wilanowskiego założenia pałacowego i dla odwiedzających je gości. Dlatego zależy nam, by połączona troska zarówno o zasoby kultury, jak i natury, znajdowała stały wyraz w ofercie edukacyjnej Muzeum. Otoczenie pałacu w Wilanowie jest niezwykłym bogactwem, które należy z jednej strony uchronić przed rosnącą presją urbanizacyjną, a z drugiej – popularyzować i udostępniać publiczności."- Paweł Jaskanis, dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Centrum UNEP/GRID-Warszawa od 30 lat działa na rzecz natury w Polsce, realizując misję Program Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska. Z okazji okrągłego jubileuszu, a także w obliczu zmian, jakie zachodzą na naszej planecie, chcemy stworzyć przestrzeń do inspiracji, motywacji i tworzenia nowych inicjatyw. W jaki sposób połączyć potencjał kultury i natury dla przyszłych pokoleń? Czy kultura może wesprzeć ochronę naszej planety? Jaką rolę odegra w tym wszystkim biznes? Poszukajmy razem odpowiedzi na te pytania w niezwykłej scenerii Muzeum Króla Jana III w Wilanowie.

Co będzie się działo?

Zapraszamy na panele tematyczne, podczas których zaproszeni prelegenci będą mówić o zrównoważonym rozwoju i potrzebie skupienia się na naturze, zarówno w przestrzeni biznesowej, jak i wśród przedstawicieli kultury. Znamienici goście swoimi wystąpieniami otworzą przestrzeń dyskusji, która będzie kontynuowana podczas dialogu międzysektorowego, czyli tematycznych spotkań przy stolikach. Taka forma debaty pozwoli na wymianę myśli i doświadczeń uczestników, a także na wybranie przez nich jednego z kilku motywów przewodnich dyskusji.

Złożenie zobowiązań

Rola biznesu w przeciwdziałaniu nieodwracalnym zmianom na Ziemi jest niepodważalna. Każdy może tworzyć z nami kulturę zmian, dlatego zapraszamy firmy do składania zobowiązań, które zostaną spełnione do 2030 roku. Symbolicznym momentem podczas wydarzenia będzie zamknięcie w kapsule dla klimatu deklaracji złożonych przez przedstawicieli firm, w tym uczestników dwóch edycji programu Climate Leadership. Zobowiązania, których realizacja będzie miała wpływ na sytuację przyszłych pokoleń, zostaną zamknięte na najbliższe 9 lat, a klucz do nich otrzymają obecne na uroczystości dzieci i młodzież.

Zapraszamy firmy do składania zobowiązań na stronie wydarzenia.

Spotkajmy się 16 września i porozmawiajmy o przyszłości!

Opublikowane pierwotnie 2021-08-24 w serwisie Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia
Biznes EkologiaEkonatura

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com