utworzono: 2021-04-27

Firma Tetra Pak dołącza do grona uczestników 2. edycji programu Climate Leadership

foto

Tetra Pak będzie uczestnikiem tegorocznej edycji programu „Climate Leadership powered by UN Environment”. Firma będzie w nadchodzących miesiącach pracować nad doskonaleniem swoich celów polegających na osiągnięciu zerowej emisji gazów cieplarnianych i zwiększeniu wykorzystania materiałów odnawialnych nadających się do recyklingu w swoich opakowaniach.

Założeniem programu Climate Leadership jest przygotowanie przez każdego uczestnika konkretnego zobowiązania, które w mierzalny sposób będzie wdrażać zmiany przeciwdziałające kryzysowi klimatycznemu. Program ma na celu zbudowanie społeczności liderów biznesu, którzy rozumiejąc konieczność zmiany dla klimatu dostrzegają w niej szansę na rozwój. Współpracując z zewnętrznymi ekspertami programu, firmy opracowują lub doskonalą a następnie wdrażają rozwiązania w wymierny sposób zmniejszające ich wpływ na globalny klimat.

„Nasze opakowania kartonowe, wykonane głównie z materiałów pochodzenia roślinnego, już teraz mają niższy ślad węglowy w porównaniu z alternatywami. Zaczynamy od solidnych podstaw, ale zdajemy sobie sprawę, że możemy zrobić o wiele więcej. Naszą ambicją jest opracowanie najbardziej zrównoważonego opakowania na świecie, które jest w całości wykonane z materiałów pochodzenia roślinnego, które są w pełni odnawialne i jednocześnie mogą osiągnąć zerową emisję netto. Tylko dzięki współpracy możemy urzeczywistnić tę ambicję, dlatego wierzymy, że nasze uczestnictwo w Programie Climate Leadership pomoże wzmocnić skuteczność naszych działań w Polsce.” – mówi Dragan Rajkovic, Regionalny Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju.

W 2019 roku do Programu przystąpiło dziesięć firm, które w toku prac wypracowały wdrażane obecnie pro-klimatyczne rozwiązania. Eksperci zwracają uwagę na obowiązujące trendy i wskazują, że bycie częścią zmiany jest rozsądnym wyjściem z ekonomicznego punktu widzenia. W podsumowującej pierwszą edycję publikacji „Biznes na rzecz zmiany”, dr Marta Karwacka pisze: „W ciągu ostatnich dwóch lat dokonała się swego rodzaju rewolucja. Rewolucja świadomości, która dała początek wielu zmianom. Tematy związane ze środowiskiem, zmianami klimatycznymi, zrównoważonym rozwojem, gospodarką o obiegu zamkniętym pojawiają się na ustach publicystów, polityków, naukowców, aktywistów środowiskowych, liderów biznesu, obywateli, konsumentów oraz dzieci i nastolatków”.

Pomysłodawcami programu Climate Leadership są Dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa Maria Andrzejewska i Profesor Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum UNEP/GRID-Warszawa, od blisko 30 lat realizujące w Polsce misję Programu ONZ ds. Środowiska.

Centrum UNEP/GRID-Warszawa jest także inicjatorem Partnerstwa SDGs „Razem dla Środowiska”, w ramach którego firmy i organizacje pracują na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, ze szczególną troską traktując ich środowiskowy wymiar.

O Tetra Pak

Tetra Pak to światowy lider w zakresie przetwarzania i pakowania żywności. Współpracujemy ściśle z naszymi klientami i dostawcami, zapewniając bezpieczne, innowacyjne i przyjazne środowisku rozwiązania. Każdego dnia spełniają one potrzeby setek milionów ludzi w ponad 160 krajach. Zatrudniając ponad 25 000 pracowników na całym świecie, dbamy o zrównoważone podejście do biznesu.

Tetra Pak „CHRONI TO, CO DOBRE” – hasło to odzwierciedla naszą wizję dobrze zabezpieczonej, dostępnej dla wszystkich żywności.

Opublikowane pierwotnie 2021-04-27

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia
Biznes EkologiaEkonatura

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com