utworzono: 2022-06-27

Eco-Miasto na Światowym Forum Miejskim

foto

Wspólny projekt Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Ambasady Francji w Polsce gościć będzie na największym, globalnym wydarzeniu, poświęconym realizowaniu zrównoważonej polityki miejskiej, które odbywa się w Katowicach.

Organizator odbywającego się co dwa lata World Urban Forum (WUF) to UN-Habitat - Program ONZ ds. Osiedli Ludzkich. Tym razem odbywa się ono w stolicy województwa śląskiego, co pozwala połączyć globalną dyskusję o miastach i stojących przed nimi wyzwaniach ze specyficznymi uwarunkowaniami, panującymi w miastach w Polsce.

Na odbywającym się w dniach 26-30 czerwca wydarzeniu nie mogło zabraknąć Eco-Miasta. Projekt ten obecny będzie w przestrzeni Pawilonu Francuskiego, którego uroczysta inauguracja odbędzie się w poniedziałek, 27 czerwca, o godzinie 15.30.

W jej trakcie do podpisania porozumienia o współpracy między Eco-Miastem a inicjatywą France Ville Durable, wspierającą tworzenie przyjaznych dla ludzi i środowiska miast we Francji. Współpraca ta umożliwi dalszą wymianę dobrych praktyk, inspirującą do praktycznego wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju na poziomie miejskim.

We wtorek 28 czerwca o godzinie 15.00 odbędzie się 45-minutowe wydarzenie dedykowane wspólnemu projektowi UNEP/GRID-Warszawa i Ambasady Francji w Polsce. O Eco-Mieście mówić będą nie tylko jego organizatorzy, ale również tegoroczni partnerzy strategiczni.

Reprezentanci Ceetrus/Nhood, Eiffage Immobilier oraz Renault Polska zaproszeni zostali do opowiedzenia o tym, w jaki sposób ich działania wpisują się w kwestie zrównoważonego rozwoju miast.

Na Światowym Forum Miejskim ze swym programem, skupiającym się na prezentowaniu danych o stanie środowiska w kontekście miejskim, obecny również będzie Program ONZ ds. Środowiska (UNEP), którego misję w Polsce realizuje Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Opublikowane pierwotnie 2022-06-27 w serwisie Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia
Biznes EkologiaEkonatura

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com