utworzono: 2022-06-29

Do grona uczestników 3 edycji programu Climate Leadership dołącza Polpharma.

foto

O Climate Leadership

Program Climate Leadership utworzony w 2019r. z inicjatywy Marii Andrzejewskiej – Dyrektor Generalnej Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz prof. Bolesława Roka z Akademii Leona Koźmińskiego wspiera biznes w dążeniu do neutralności klimatycznej poprzez budowanie społeczności liderów na rzecz klimatu wspieranej przez ponad 100 ekspertów z różnych dziedzin.

Polpharma po raz drugi w programie.

Polpharma jest największym polskim producentem leków i substancji farmaceutycznych oraz liderem krajowego rynku farmaceutycznego pod względem sprzedaży. Co ósme opakowanie leków sprzedawanych przez polskie apteki i co trzecie stosowane w polskich szpitalach pochodzi z zakładów firmy. Polpharma jest również częścią jednej z największych grup farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, oferującej nowoczesne produkty oraz innowacyjne rozwiązania dla pacjentów i partnerów biznesowych z całego świata. Celem Polpharmy jest pomaganie ludziom żyć zdrowo w zdrowym świecie, a troska o klimat i środowisko jest integralnym elementem jej misji. Działania środowiskowe Polpharmy koncentrują się na redukcji śladu węglowego we wszystkich zakresach, transformacji energetycznej, ekoprojektowaniu procesów i produktów oraz gospodarce obiegu zamkniętego.

Uczestnicy 3 edycji

W 3 edycji programu wraz z Polpharmą wezmą udział: Mc Donald’s, Bank Ochrony Środowiska S.A, Hutchinson, Santander Bank Polska, Stena Recycling, Credit Agricole, ERGO Hestia, BNP Paribas Bank Polska, BASF, PZU, Signify.

Opublikowane pierwotnie 2022-06-29

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia
Biznes EkologiaEkonatura

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com