utworzono: 2022-01-11

Do 3. edycji programu Climate Leadership dołącza firma Hutchinson

foto

Celem programu Climate Leadership jest budowa społeczności liderów biznesu, którzy rozumiejąc konieczność zmiany dla klimatu dostrzegają w niej szansę na rozwój. Współpracując z zewnętrznymi ekspertami Programu, firmy opracowują, a następnie wdrażają rozwiązania w wymierny sposób zmniejszające ich wpływ na globalny klimat.

Pomysłodawcami programu Climate Leadership są Dyrektor Generalna Centrum UNEP/GRID-Warszawa Maria Andrzejewska i Profesor Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum UNEP/GRID-Warszawa, od blisko 30 lat realizujące w Polsce misję Programu ONZ ds. Środowiska.

Hutchinson - strategiczny dla branży motoryzacyjnej na świecie

Projektowanie i produkcja inteligentnych rozwiązań dla branży motoryzacyjnej i przemysłu, tworzenie przyszłych rozwiązań w zakresie mobilności na ziemi, morzu i w powietrzu tak można krótko scharakteryzować firmę Hutchinson.

160 lat tradycji

Firma Hutchinson to marka z ponad 160-letnią tradycją. Jest światowym liderem w branży samochodowej, przemysłowej, lotniczej i produktów powszechnego użytku, jednym ze światowych liderów w przetwarzaniu elastomerów. Hutchinson jest chemiczną gałęzią globalnej grupy Total, stanowi istotny element ekosystemu branży motoryzacyjnej na całym świecie. Działa w 25 krajach, posiada 100 fabryk i zatrudnia ponad 40 tys. pracowników.

Hutchinson jest strategicznym producentem dla branży motoryzacyjnej i przemysłu. Dostarcza na światowe rynki dynamiczne oraz statyczne uszczelnienia karoseryjne. Z produktów firmy korzystają największe koncerny motoryzacyjne, lotnicze i producenci sprzętu AGD.

25 lat w Polsce

Polska jest ważnym miejscem w działalności i planach rozwojowych Grupy. Hutchinson jest tu obecny od 1997 r. i należy do grona największych inwestorów w naszym kraju. W Polsce działa siedem zakładów produkcyjnych: dwa w Łodzi, trzy w Żywcu, jeden w Bielsku Białej oraz w Dębicy. W Polsce Hutchinson zatrudnia jest 20 proc. swojej załogi, czyli ok. 8 tys. pracowników.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu są wpisane w misję całej Grupy Hutchinson. Firma wspiera wolontariat pracowniczy załogi i rodzin, którego efektem są liczne inicjatywy społeczne i aktywny udział akcjach związanych na przykład z ochroną środowiska. Przykładem może być tradycja związana z Dniem Ziemi, gdy grupa pracowników Hutchinson usuwa śmieci z ulic i terenów zielonych. W ostatnim czasie angażujemy się również w sadzenie drzew wokół naszych zakładów.

Z kolei w ramach współpracy ze szkołami pracownicy Hutchison realizują program nauczania z zakresu ochrony środowiska. To tylko niektóre spośród licznych form angażowania się naszej firmy i jego pracowników w ochronę środowiska naturalnego i klimatu.

Opublikowane pierwotnie 2022-01-11

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com