utworzono: 2022-04-11

Credit Agricole uczestnikiem 3 edycji Climate Leadership

foto

Program Climate Leadership utworzony w 2019r. z inicjatywy Marii Andrzejewskiej – Dyrektor Generalnej Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz prof. Bolesława Roka z Akademii Leona Koźmińskiego wspiera biznes w dążeniu do neutralności klimatycznej poprzez budowanie społeczności liderów na rzecz klimatu wspieranej przez ponad 100 ekspertów z różnych dziedzin.

Do 3 edycji dołącza Credit Agricole

Credit Agricole jest częścią jednej z największych grup finansowych na świecie, która od ponad 125 lat konsekwentnie służy swoim klientom i społeczeństwu. W Polsce jesteśmy obecni od 2001 r. Oferujemy usługi bankowości codziennej: konta, karty, lokaty, kredyty itp. Do dyspozycji naszych klientów mamy specjalistów z zakresu: ubezpieczeń, leasingu, faktoringu, a także bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej. Działamy na różnych polach biznesowych, a naszymi klientami są zarówno osoby indywidualne, jak również małe i średnie firmy, duże międzynarodowe korporacje, a także przedsiębiorstwa z branży rolniczej i rolnicy indywidualni.

Nasze usługi i produkty są łatwo dostępne: o każdej porze można korzystać z aplikacji mobilnej CA24 albo e-banku na stronie internetowej. Mamy sieć placówek w reprezentacyjnych miejscach we wszystkich większych miastach w Polsce, w których pracują profesjonalni i przyjaźni doradcy chętni do pomocy w każdej sprawie.

Skupiamy się na uważnym słuchaniu klientów i dostarczaniu im najlepszych rozwiązań jakich potrzebują. Rozwijamy „zieloną bankowość” i ograniczamy negatywny wpływ na środowisko. Naszych klientów zachęcamy do zakładania Konta dla Ciebie z pierwszą w Polsce kartą z ekotworzywa. Proponujemy także produkty inwestycyjne i strukturyzowane, oparte na indeksach firm działających w branżach zielonej gospodarki i odpowiedzialnych społecznie. Jesteśmy jednym z rynkowych liderów finansowania inwestycji w odnawialne źródła energii, m.in. instalacje fotowoltaiczne. W latach 2020-22 zmniejszyliśmy nasz ślad węglowy o 47 proc. a liczbę papierowych wydruków o 52 proc. Do wszystkich placówek własnych dostarczamy energię elektryczną ze źródeł odnawialnych, z roku na rok zwiększamy udział pojazdów elektrycznych i hybrydowych we flocie pojazdów firmowych.

W ramach działania na rzecz społeczeństwa realizujemy dwa sztandarowe projekty: #mniejplastiku, w ramach którego popularyzowana jest wiedza o szkodliwości nadmiaru plastikowych odpadów w środowisku naturalnym oraz „Zamieniam się w słuch”, który polega na wsparciu dla osób z problemami słuchu.

Opublikowane pierwotnie 2022-04-11

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com