utworzono: 2021-01-15

2. edycja programu Climate Leadership powered by UN Environment pod patronatem dziennika Rzeczpospolita

foto

Dziennik Rzeczpospolita objął patronatem 2. edycję programu Climate Leadership powered by UN Environment, odbywającą się na przełomie 2020/2021.

Program Climate Leadership ma na celu budowę społeczności liderów realnej zmiany w biznesie na rzecz neutralności klimatycznej i zrównoważonego rozwoju. Od początku swojej działalności Program pomaga firmom odpowiadać na oczekiwania społeczne poprzez łączenie ich przedstawicieli z ekspertami różnych specjalności, przez co wnosi duży wkład w neutralizację szkodliwego wpływu biznesu na środowisko. Dzięki udziałowi w pierwszej edycji programu Climate Leadership, aż 10 firm z różnych branż podjęło zobowiązania środowiskowe oraz uzyskało eksperckie wsparcie z zakresu wdrażania ekologicznych i zrównoważonych rozwiązań w swoich przedsiębiorstwach.

Objęcie patronatem „Rzeczpospolitej” programu Climate Leadership jest przypieczętowaniem dotychczasowej współpracy, która podyktowana wspólną troską o środowisko naturalne, pojawiła się między podmiotami już podczas pierwszej edycji programu. „Rzeczpospolita podobnie jak program Climate Leadership włączyła się w walkę o lepszą, a przede wszystkim czystszą przyszłość dla naszej planety. Dzięki objęciu patronatem naszego Programu, możemy rozwijać współpracę oraz poszerzać wzajemne horyzonty.” – komentuje Maria Andrzejewska, dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa, współtwórczyni i koordynatorka programu. W ramach dotychczasowej współpracy została m.in. zorganizowana debata pt. „Zrównoważony rozwój firm. W jaki sposób biznes powinien zaangażować się w walkę ze skutkami zmian klimatu” prowadzona przez dziennikarza Michała Niewiadomskiego, z gościnnym uczestnictwem Marii Andrzejewskiej.

Obecna edycja programu miała swoją inaugurację 26 października 2020r. i aktualnie prowadzi nabór firm do programu. Objęcie patronatem medialnym programu Climate Leadership przez dziennik „Rzeczpospolita” nastąpiło w dniu 04.01.2021r.

Opublikowane pierwotnie 2021-01-15

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia
Biznes EkologiaEkonatura

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com