utworzono: 2021-12-29

BASF Polska uczestnikiem 3. edycji Climate Leadership

foto

BASF Polska dołącza do 3 edycji programu Climate Leadership organizowanej przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa. To już druga edycja, w której firma zaangażuje się w działania zmierzające do zmniejszenia negatywnego wpływu przedsiębiorstwa na klimat.

Program Climate Leadership utworzony w 2019r. z inicjatywy Marii Andrzejewskiej – Dyrektor Generalnej Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz prof. Bolesława Roka z Akademii Leona Koźmińskiego wspiera biznes w dążeniu do neutralności klimatycznej poprzez budowanie społeczności liderów na rzecz klimatu wspieranej przez ponad 100 ekspertów z różnych dziedzin.

BASF

„BASF tworzy chemię dla zrównoważonej przyszłości. Dlatego od początku ustanowienia Celów Zrównoważonego Rozwoju firma aktywnie włącza się w ich realizację na szczeblu globalnym i lokalnym. Wspólnie z klientami i światem nauki poszukuje odpowiedzi na wyzwania współczesności opracowując innowacyjne rozwiązania dla wielu branż i gałęzi przemysłu. W dziale R&D BASF pracuje już ponad 100 specjalistów skupiających się wyłącznie na kwestiach klimatycznych. Zajmują się oni rozwojem nowych technologii związanych z zarządzaniem emisją dwutlenku węgla, gospodarką o obiegu zamkniętym, niskoemisyjnym transportem oraz adaptacją do zmian klimatu.

Portfolio BASF w Polsce obejmuje chemię przemysłową, kosmetyczną, tworzywa sztuczne, rozwiązania dla rolnictwa, lakiery oraz katalizatory samochodowe. Funkcjonuje tu zakład produkcyjny w Środzie Śląskiej koło Wrocławia. Firma zatrudnia ponad 780 pracowników.”

Opublikowane pierwotnie 2021-12-29

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com