utworzono: 2021-12-10

Architektura - Murator patronem medialnym 3. edycji Climate Leadership

foto

Architektura-murator dołącza do grona patronów medialnych 3. edycji programu Climate Leadership powered by UN Environment Programme organizowanego przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

„Ceniona przez architektów, opiniotwórcza, inicjująca wiele wydarzeń, konkursów, wystaw i dyskusji o społecznym charakterze, „Architektura-murator” jest dziś nie tylko czasopismem, lecz instytucją, promującą najlepsze wzorce architektury w kraju i na świecie.

„Architektura-murator" już od ćwierć wieku jest źródłem wiedzy i inspiracji dla projektantów i wszystkich pasjonatów architektury. Jesteśmy jedynym czasopismem architektonicznym w Polsce, które skutecznie działa na rzecz oficjalnej promocji Polski poprzez architekturę. Na przestrzeni 25 lat zdobyliśmy 32 nagrody i wyróżnienia za szatę graficzną i okładki oraz Honorową Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne dokonania w dziedzinie upowszechniania kultury.

Miesięcznik „Architektury-murator" to ponad 4000 prezentacji i recenzji wybranych przez redakcję obiektów architektonicznych. 3000 budynków i przestrzeni rywalizujących w konkursie Życie w Architekturze. Także ponad 50 spotkań i konferencji, 25 konkursów, kilkadziesiąt wystaw. Konkurs Studencki „Architektury-murator" już od 21 lat promuje zdolnych i obiecujących studentów wydziałów projektowych; zaś organizowane raz na pięć lat spotkania stojących dopiero u progu drogi zawodowej architektów Młodzi do Łodzi to wyjątkowa okazja do nawiązywania przyjaźni i świeżego spojrzenia na polską architekturę.

„Architektura-murator" stanowi JEDYNY tak obszerny zapis historii architektury naszego kraju po 1989 roku” – jak podaje Redaktor Naczelna Ewa P. Porębska.

Ciągły rozwój miast i obszarów zurbanizowanych oraz znaczące emisje sektora budowlanego niosą za sobą wiele wyzwań dla branży budowlanej i projektowej. Współpraca pomiędzy Architektura-murator oraz Climate Leadership to krok do zmiany wciąż jeszcze będącej na początku drogi branży mającej ogromny wpływ na klimat.

Opublikowane pierwotnie 2021-12-10

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia
Biznes EkologiaEkonatura

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com