utworzono: 2021-03-18

Allegro kolejnym uczestnikiem tegorocznej edycji programu Climate Leadership

foto

Allegro.pl to kolejny uczestnik 2. edycji programu „Climate Leadership powered by UN Environment”. Firma będzie w nadchodzących miesiącach pracować nad projektem związanym z wprowadzaniem zasad gospodarki o obiegu zamkniętym. Założeniem programu Climate Leadership jest przygotowanie przez każdego uczestnika konkretnego zobowiązania, które w mierzalny sposób będzie wdrażać zmiany przeciwdziałające kryzysowi klimatycznemu.

Climate Leadership buduje społeczność liderów biznesu, którzy rozumiejąc konieczność zmiany dla klimatu, dostrzegają w niej szansę na rozwój. Współpracując z zewnętrznymi ekspertami Programu, firmy opracowują, a następnie wdrażają rozwiązania w wymierny sposób zmniejszające ich negatywny wpływ na globalny klimat.

„Odpowiedzialny lider nie tylko dostrzega swój wpływ na otoczenie, ale również z odwagą odpowiada na wyzwania społeczne i środowiskowe. Allegro.pl dołączając do inicjatywy Climate Leadership powered by UN Environment chce podkreślić, jak istotne są wspólne działania i inicjatywy dotyczące zrównoważonego rozwoju. Chcemy, aby nasze rozwiązania dla sprzedających miały zarówno jakościowy, jak i środowiskowy wymiar, i przynosiły korzyści dla kupujących. Jesteśmy pewni, że partnerstwo z Climate Leadership pozwoli nam na jeszcze lepsze wprowadzenie tych działań” - mówi Marta Mikliszańska, Head of Public Affairs & Sustainability.

W 2019 roku do programu przystąpiło 10 firm, które w toku prac wypracowały wdrażane obecnie pro-klimatyczne rozwiązania. W podsumowującej pierwszą edycję publikacji “Biznes na rzecz zmiany” eksperci Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Monika Szewczyk i Piotr Mikołajczyk, stwierdzają: „Świat oczekuje od biznesu transformacji w kierunku neutralności klimatycznej. Niezbędne staje się również głębokie przewartościowanie oraz zmiana podejścia i sposobu traktowania biologicznej różnorodności otaczającego nas świata. Nawet stosując wyłącznie praktyczne, ekonomiczne kryteria należy uznać, że to nasz naturalny kapitał, od którego w dużym stopniu zależy nasz byt na Ziemi. W naszym żywotnym interesie trzeba pieczołowicie chronić i nauczyć się roztropnie z niego czerpać. To nie tylko potrzeba chwili obecnej, ale także wyraz troski o przyszłe pokolenia”.

Pomysłodawcami programu Climate Leadership są Dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa Maria Andrzejewska i Profesor Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum UNEP/GRID-Warszawa, od blisko 30 lat realizujące w Polsce misję Programu ONZ ds. Środowiska.

Centrum UNEP/GRID-Warszawa jest także inicjatorem Partnerstwa SDGs „Razem dla Środowiska”. Firmy i organizacje w nim zrzeszone pracują na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, ze szczególną troskę traktujące ich środowiskowy wymiar.

O firmie Allegro

Allegro.pl to najpopularniejsza platforma zakupowa w Polsce i jedna z największych firm e-commerce w Europie. Od ponad 21 lat ułatwiamy Polakom zakupy w sieci i promujemy ideę przedsiębiorczości w jednej z najbardziej innowacyjnych dziedzin gospodarki. Allegro to ulubione miejsce zakupów oraz platforma, na której prowadzi działalność ponad 128 tysięcy firm - większość z nich to polskie małe i średnie przedsiębiorstwa. Innowacje, które powstają w Allegro, wpływają na życie milionów Polaków, dzięki nim mogą wygodnie kupić wszystko czego potrzebują, oszczędzając jednocześnie pieniądze i czas. Na koniec 2020 r., z platformy e-commerce Grupy korzystało około 13 mln aktywnych kupujących. Od 12 października 2020 r. akcje Allegro.eu notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Opublikowane pierwotnie 2021-03-18

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com