utworzono: 2021-02-08

2. edycja programu Climate Leadership powered by UN Environment pod patronatem medialnym portalu 300GOSPODARKA

foto

Serwis informacyjny 300GOSPODARKA został patronem medialnym 2. edycji programu Climate Leadership powered by UN Environment, odbywającej się na przełomie 2020/2021.

Program Climate Leadership ma na celu budowę społeczności liderów realnej zmiany w biznesie na rzecz neutralności klimatycznej i zrównoważonego rozwoju. Od początku swojej działalności Program łącząc przedstawicieli firm z ekspertami różnych dziedzin pomaga im odpowiadać na oczekiwania społeczne przez co wnosi duży wkład w neutralizację szkodliwego wpływu biznesu na środowisko. Dzięki udziałowi w pierwszej edycji programu Climate Leadership, aż 10 firm z różnych branż podjęło zobowiązania środowiskowe oraz uzyskało eksperckie wsparcie z zakresu wdrażania ekologicznych i zrównoważonych rozwiązań w swoich przedsiębiorstwach.

"Portal 300gospodarka oraz program Climate Leadership łączy temat neutralności klimatycznej biznesu, która jest główną misją w działaniach, jakie prowadzimy z uczestnikami tegorocznej edycji. Niezmiernie cieszy nas nawiązanie tej współpracy i mamy nadzieję, że jest to dopiero początek wspólnej ścieżki wspierania biznesu w podejmowaniu realnych zobowiązań mającym przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych" – komentuje Maria Andrzejewska, dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa, współtwórczyni i koordynatorka Programu.

300GOSPODARKA jest serwisem informacyjnym, który pisze o polskiej gospodarce w kontekście globalnym oraz o globalnej gospodarce w kontekście polskim. Polska jest integralną częścią globalnej gospodarki i nic, co dzieje się tu, u nas, nie dzieje się w próżni. Kryzys klimatyczny i wyzwania środowiskowe to tematy, które wpływają na decyzje rządów i biznesu na całym świecie.

Obecna edycja programu miała swoją inaugurację 26 października br. i aktualnie prowadzi nabór firm do programu. Objęcie patronatem medialnym programu Climate Leadership przez portal 300gospodarka nastąpiło w dniu 20.11.2020r.

Opublikowane pierwotnie 2021-02-08

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać

Twórcy Programu

Maria Andrzejewska

Bolesław Rok

Koordynator Programu

Michał Purol

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

michal.purol@gridw.pl

+48 608 411 486

Organizator

GRID

Patronat Medialny

Rzeczpospolita300gospodarkaTygodnik klimatycznyEko Guruświat ozeTeraz Środowisko
Food FaktyArchitecture SnobArchitekturaHotel ManagementNNO - nienieodpowiedzialniEcoeconomia
Biznes EkologiaEkonatura

Partnerzy Programu

KoźmińskiChapter Zero PolandHavasKancelaria prawna Woźnic & Partners Spółka Jawna

© Climate Leadership 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com